13 июн, 16:30
31 травня 2016 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4737 про внесення змін до Закону України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур» щодо скасування вивізного (експортного) мита на насіння льону, подрібненого або не подрібненого, та рижію. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) підтримує дану ініціативу, оскільки відміна такого бар‘єру дозволить збільшити обсяги виробництва та експорту льону в Україні.
Як повідомляє прес-служба УКАБ, в ході аналізу впливу мита на виробництво культури було встановлено, що між його розміром та посівними площами існує високий взаємозв‘язок: чим нижче мито – тим більші посівні площі під культурою. Експортне мито на льон, рижій та соняшник було встановлене в 1999 році у розмірі 23% від митної вартості. Пізніше воно поступово зменшувалося до 10%, а площі під культурою – зростали. Наразі виробники культури все ще оцінюють мито як високе. В той же час, експерти асоціації зазначають, що у випадку скасування мита цього року, до 2018 виробництво культури в Україні може подвоїтися.
«Метою запровадження вивізного мита було створення рівних умов для закупівлі сировини вітчизняними і зарубіжними підприємствами олійно-жирової промисловості. Проте якщо у випадку із соняшником даний захід дозволив наростити внутрішню переробку завдяки наявності великої кількості переробних підприємств, присутності великих виробників культури на внутрішньому ринку та високого попиту на олію в світі, то для льону і рижію мита стали обмежуючими факторами при відновленні галузі» - повідомили в асоціації.
Про нерозвиненість переробки та експортну орієнтованість культури дозволяє говорити співвідношення кількості експортованого насіння льону до виробленого. За останні 10 років в середньому 60% урожаю вивозилося. При цьому кожна друга тонна постачається в ЄС, а згідно із положеннями Угоди про Асоціацію, Україна має зменшувати експортні мита і на цю культуру. Так, з 2016 року при постачанні в даному напрямку замість базової ставки мита буде стягуватися зменшена (на рівні 9.1%), а у 2026 році вона має бути взагалі скасована.
«Експортне мито має бути скасоване вже цього року, оскільки воно не виконало своєї мети та навіть більше, не дає галузі розвиватися. Фактично ми отримали замкнуте коло: переробники не охоче беруться переробляти льон через малі обсяги виробництва в Україні, а підприємства не готові суттєво нарощувати посіви через обмежений попит на внутрішньому ринку та експортні мита. Згідно міждержавних угод ми й так маємо його скасувати, тож ми наполягаємо на тому, щоб цей процес пришвидшити» - підсумував Тарас Висоцький, генеральний директор УКАБ.
agronews.ua
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/298681.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM