22 янв, 08:28
Прем`єр-міністру України
А. П. Яценюку
Шановний Арсенію Петровичу!
Висловлюємо Вам свою щиру повагу і підтримку.
Ситуація, яка викликала необхідність звернутися до Вас пов`язана зі значним подорожчанням матеріально-технічних ресурсів в 2015 р. і відсутністю банківського фінансування аграрного сектору.
Наближається весняна посівна кампанія, вартість якої за нашими розрахунками збільшилася щонайменше на 40-50%. Разом з тим, більшість господарств Аграрного Союзу України мають середній розмір і не мають необхідних сховищ для зберігання зерна та олійних культур, тому свій врожай розпродали ще на початку осені за відносно низькими цінами. Сьогодні, ці підприємства відчувають нестачу обігових коштів для посівної кампанії, тоді як в Державному бюджеті на 2015 р. не передбачено жодної копійки на відшкодування відсотків за кредитами для аграрного сектору.
Крім того, суттєво подорожчали інші МТР – техніка, комплектуючі, паливо, мінеральні добрива, засоби захисту рослин. В останній декаді січня 2015 р. проти аналогічного періоду минулого року оптові ціни на аміачну селітру підвищилися вдвічі (з 3600 грн/тонну до 7300 грн/тонну), на комплексні мінеральні добрива (NPK) також вдвічі (з 4000 грн/тонну до 8300 грн/тонну).
Разом з тим, згідно Закону №73-VIII від 28.12.2014 р. «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року», насіння потрапляє під обкладання додатковим імпортним збором на рівні 10%, а сільськогосподарська техніка – 5%, що рівнозначно їх подорожчанню.
За вищезазначений період, ціни на нафту у світі знизилися більше ніж удвічі. Натомість, ціни на дизельне пальне в Україні зросли на 60% і сьогодні складають 13,7 грн/л (опт), 16,5 грн/л (роздріб).
Для пом`якшення ситуації, що склалася, Аграрний Союз України пропонує:
внести зміни до Державного бюджету на 2015 р. і передбачити кошти для відшкодування банківських відсоткових ставок за кредитами для аграрного сектору (в розмірі біля 2 млрд. грн);
передбачити переробку закупленої на світовому ринку сирої нафти на внутрішньому ринку для виробничих потреб сільського господарства;
розробити механізм відміни (відшкодування) акцизу на дизельне пальне для виробничих потреб сільського господарства, з огляду на те, що техніка працює в полі, а не їздить по автомобільних дорогах;
передбачити сприятливий режим завезення імпортованих мінеральних добрив, засобів захисту рослин, техніки та комплектуючих;
Антимонопольному комітету проаналізувати ціноутворення на ринку мінеральних добрив та палива.
Шановний Арсенію Петровичу, розуміючи всю складність сьогоднішньої економічної ситуації в країні, просимо Вас з розумінням віднестися до вирішення зазначених вище питань.
З повагою,
Голова Аграрного союзу України Г. В. Новіков
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/289177.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM