21 ноя, 02:03
Купівля американським інвестиційним фондом Franklin Templeton п'ятої частини зовнішнього боргу України на суму близько $ 5 млрд свідчить про довіру зарубіжних інвесторів до економіки України. Таку думку висловив в ефірі телеканалу БТБ Олександр Савченко, колишній заступник голови Національного банку України, пише Сегодня.
Така поведінка західних інвесторів, за словами експерта, свідчить про те, що вони, на відміну від провідних світових рейтингових агентств, не вірять у вірогідність дефолту України і оцінюють її як досить надійного позичальника.
"Franklin Templeton більше вірить в українську економіку, ніж рейтингові агентства. Вони ведуть до того, що ціна українського боргу знижується, тобто прибутковість інвестицій в наші облігації збільшується. Якщо номінальна прибутковість у нас була 6-7% , то зараз це 13%. І якщо Franklin Templeton купив ці боргові зобов'язання, він вже має дохід 13%. І якщо дефолту не буде, а вони вірять, що дефолту не буде, то вони дуже багато зароблять. А ті , хто продав наші боргові зобов'язання - втратять, тобто відбувається перерозподіл доходів між старими і новими інвесторами", - сказав Савченко
Екс-заступник голови НБУ зазначив, що 13% дуже хороша прибутковість валютних інвестицій не тільки за західними, але й за українськими мірками.
"Я б, чесно кажучи, теж інвестував у цінні папери України на вторинному ринку, оскільки в такому випадку можна отримати прибутковість на рівні 13-14%. В Україні знайти таку прибутковість у доларах або євро важко", - підсумував експерт.
Нагадаємо, кілька тижнів американський інвестфонд Franklin Templeton скупив п'яту частину українського зовнішнього боргу на суму близько $ 5 млрд.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/278606.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM