12 ноя, 08:02
Акцентовані покупки боргів відбувалися протягом останніх чотирьох місяців, - заявив фахівець з продажу боргових інструментів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса в ефірі радіостанції «Голос Столиці».
На тлі підвищеного інтересу до України світові медіа звернули увагу на звітність однієї з найбільших інвестиційних компаній світу – Franklin Templeton. Британське видання Financial Times підрахувало, що загальні вкладення фондів, які є частиною Franklin Templeton, в українські єврооблігації складають 5 млрд. доларів. Це еквівалентно приблизно п'ятій частині зовнішнього боргу країни. За інформацією видання, погіршення економічної ситуації в Україні, а також серія пониження суверенних рейтингів не відлякали американських інвесторів. Навпаки, напередодні Global Bond Fund під управлінням Майкла Хазенстаба збільшив вкладення в український борг ще на 170 млн. доларів.
На думку фахівця з продажу боргових інструментів інвесткомпанії Dragon Capital Сергія Фурси, ситуацію не варто драматизувати.
«Мова йде про те, що протягом тривалого часу фонди Franklin Templeton скопили у своїх портфелях зобов'язання України на 5 млрд. доларів. Але не треба це так драматизувати. Franklin Templeton такий великий, що 5 млрд. доларів для нього не є якоюсь дивовижною сумою. Franklin Templeton завжди виступав інвестором в українські облігації, не одне публічне розміщення не могло обійтися без нього. Оскільки якщо Franklin Templeton говорив «так», то випуск мав більші шанси на успіх. Але це їхня звичайна поведінка, Україна в пріоритеті лише тому, що вона одна з найдешевших у світі. І це стандартна модель поведінки і цього керівника, і фонду загалом, тому що трохи раніше вони проробили аналогічну ситуацію, спочатку скуповуючи ірландський борг і заробивши на цьому величезні гроші, а потім угорський. Зараз вони зробили ставку, що все буде добре в Україні», - зазначив експерт.
Крім цього, за словами Сергія Фурси, люди з Franklin Templeton купували українські зобов'язання ще з літа.
«Відчувалося, що купівля йде, починаючи з літа. І от вересень, жовтень. У них портфелів завжди було багато, але акцентовані покупки, які робилися звідти, коли решта ринку не дуже брала участь у цих покупках, були протягом останніх чотирьох місяців. Швидше за все, ставка Franklin Templeton – це асоціація України з ЄС», - припустив експерт.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/278327.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM