Перший аукціон з продажу лісосировини

25 май, 14:17

Продаж лісосировини з аукціону запроваджується у зв'язку з тим, що в області з'явилась нова структура — об'єднання роботодавців деревопереробної галузі, яке очолює Олег Бойко. Виникла потреба в тому, за словами начальника управління лісового господарства Богдана Колісника, щоб представники комерційних фірм зустрілися з директорами держлісгоспів і налагодили прозорість доступу до лісосировини.

— Я хочу, щоб були зняті всі пересуди, — сказав Богдан Колісник. — Зокрема, з приводу того, що у Львівську область вивозиться деревина, а комерційним структурам Волині її не вистачає. Може, хтось з директорів лісгоспів на місці і відчув себе князьком, то це потрібно викорінювати. Курс на збільшення робочих місць, взятий Президентом України, зобов'язує нас дати можливість працювати новим деревообробним структурам.

А підтвердженням тому, що деревини вистачає, є такі цифри: державні підприємства, тобто переробники держлісгоспів беруть 220 тисяч кубічних метрів деревини, її ж ресурс в області — 600 тисяч кубів. І на аукціонах має визначатись, хто, скільки і які породи купує. Звичайно ж, за принципом, хто більше заплатить.

Першу покупку зробив співвласник луцької фірми «Цунамі» Руслан Деречинський. Стартову ціну пиловника дуба першого сорту — 1300 гривень за кубічний метр — він довів до 1650 гривень (за основу стартових цін брались офіційно прийняті ціни в Україні).

Пан Руслан в інтерв'ю журналістам сказав, що фірма, яку він представляє, вже третій рік бере участь в торгах, які запроваджені в окремих областях України, — всі лісові ресурси, що користуються попитом, продаються якраз через аукціони. А «Цунамі» цікавить лише елітна сировина...

На торги було виставлено загалом 39880 кубічних метрів лісосировини, в тому числі пиловника дуба — 4410 кубів. Продано 2970 кубів, зокрема, пиловника дубового — 1100. Всього реалізовано продукції на суму понад мільйон гривень. Як для першого аукціону, то, на думку лісівників, непогано.

До речі, навіть аукціон не зніме на Волині проблеми, пов'язаної з особливим попитом на елітну деревну сировину. Тобто на найкращий дуб. Адже такі дуби ростуть в Цуманських лісах — на заповідній території, де в майбутньому планується створити національний парк.

Источник Научно-информационный центр лесоуправления


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/15807.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM