Верховна Рада заслухала звіт про ситуацію на валютному ринку країни
22 апр, 09:08
Верховна Рада заслухала сьогодні інформацію голови Національного банку України Володимира Стельмаха та міністра фінансів Віктора Пинзеника щодо ситуації, яка складається нині навколо національної грошової одиниці - гривні, а також її можливого впливу на прибуткову частину державного бюджету України.
У своїй інформації голова Нацбанку Володимир Стельмах наголосив, що це питання має надзвичайно велике значення для економіки держави. Висловлюючи бачення Національним банком цієї ситуації, Володимир Стельмах підкреслив, що безпідставне зниження свого часу курсу гривні стало головною причиною зростання цін. Надзвичайне значення мали і темпи зростання експорту та імпорту в державі і, зокрема, цінова диспропорція, що існувала між експортними цінами і цінами на внутрішньому ринку на одні й ті ж товари, зокрема, на метали, сказав Стельмах.
Зниження курсу гривні негативно впливало і на інвестиції. Голова Нацбанку підкреслив, що зниження курсу вітчизняної валюти є прямим шляхом до зростання внутрішніх цін, а тому Національний банк прийняв рішення зміцнити національну валюту ще й тому, що запланований курс 5,1 гривні не було запроваджено в січні цього року, і бюджет вимагав зміцнення курсу. "Зміцнення курсу гривні піде лише на благо українському народові", - запевнив народних депутатів глава Нацбанку.
Разом з тим, Правління Національного банку України, а також уряд повинні надати Верховній Раді вичерпну інформацію щодо грошово-кредитної політики в державі, наголосив Голова ВР України Володимир Литвин, підсумовуючи інформацію міністра фінансів та голови Національного банку України.
Володимир Литвин нав положення Бюджетного кодексу України, згідно з якими рада Національного банку України подає до Верховної Ради на затвердження до 1 квітня основний курс валют. До 1 квітня минулого року було подано курс валют на нинішній рік у розмірі 5,35 грн за 1 дол. США. Знову ж таки, підкреслив Володимир Литвин, за положеннями Бюджетного кодексу України у вересні мав би бути остаточно затверджений можливий курс валют. І 13 вересня минулого року такий курс валют за поданням Ради Національного банку України було затверджено на рівні 5,27-5,31 грн за долар США.
Жодних інших документів щодо можливих змін курсу до Верховної Ради не надходило. В.Литвин вважає, що Верховна Рада не повинна бути "пасивним спостерігачем" за грошово-кредитною політику у державі, відтак вона повинна переглянути законодавство і закріпити свої "важелі контролю і впливу" за грошово-кредитною політикою Національного банку України.
Голова Верховної Ради запропонував НБУ і уряду терміново подати документи щодо нинішньої інформації щодо грошово-кредитної політики в державі. Инф. Урядовий портал
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/12689.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM