ДПА в Чернігівській області викрила банду шахраїв

30 ноя, 14:02

Дві фізичні особи, які ають в інших областях, зареєстрували на Чернігівщині три товариства з обмеженою відповідальністю. На перший погляд нічого особливого у цьому немає, адже щомісяця реєструються сотні таких підприємств. Але увагу співробітників управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА в Чернігівській області привернули заявлені комерсантами статутні фонди – по 120 мільйонів гривень у кожного.
Під час перевірки було встановлено, що жодне з підприємств ніколи не вело фінансово-господарської діяльності і не знаходиться за місцем реєстрації. Фізичних осіб – посадовців і засновників цих суб’єктів підприємницької діяльності не знайшли ні за місцем реєстрації, ні за місцем ання. Вирішення всіх організаційних питань покладено на третіх осіб. Отже з’явилися всі підстави вважати, що посадові особи і засновники – підставні.
Як повідомив начальник управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА в Чернігівській області Володимир Мехед, при подальшому розслідуванні обставин вдалося одержати інформацію про справжніх господарів цих підприємств. Вони є власниками потужних фінансово-промислових груп України і досить популярними політиками, які часто „світяться” у пресі та на телебаченні.
У подальшому з’ясовано, що статутні фонди на загальну суму 360 мільйонів гривень – фіктивні. Вони штучно надуті „повітрям” – сформовані за рахунок акцій, які не мають реальної ціни. Це зроблено, швидше за все для того, щоб надалі „повітряні замки” використовувати у приватизації великих державних об’єктів, а отже, „наповнювати” бюджет не реальними грошима, а „повітрям”.
Після того, як бізнесмени помітили, що ними зацікавилися, вони почали перереєстровувати свої підприємства в інші регіони України. У такий спосіб вирішили на деякий час залишитися непоміченими, щоб за безцінь скуповувати акції державних підприємств. Їх сподівання виявилися марними. Адже податківці узагальнили інформацію і передали колегам тих регіонів України, куди вирішили перебазуватися шахраї. Там вони не залишаться без опіки контролюючих органів.
До речі, співробітники управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА в Чернігівській області протягом цього року виявили 46 сумнівних операцій на суму понад 538 мільйонів гривень. Щоб упереджувати такі махінації податківці систематично проводять моніторинг, який дозволяє відстежувати сумнівні фінансові операції.
Прес-служба Чернігівської ДПА

Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/123745.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM