Гра «перевір експерта»

26 окт, 16:20

На той час, коли ЦДПЦ завершив своє опитування «Чи прийме Віктор Ющенко відставку Валентини Семенюк?», уже стало відомо, що президент відмовив голові Фонду держмайна у звільненні. Тим цікавіше буде дізнатися, хто з політологів кращий прогнозист.
24 жовтня голова Фонду державного майна Валентина Семенюк, виконуючи рішення політради Соціалістичної партії України, подала у відставку. У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням: «Чи прийме Президент відставку Валентини Семенюк?»
Дмитро Видрін (директор Європейського інституту інтеграцій та розвитку):
«Думаю, процентов 90, что примет. Потому что они уже давно тяготились друг другом. Семенюк тяготилась либеральной идеологией Ющенко, а Президент тяготился социалистической и даже круто социалистической позицией Семенюк. Их союз был явно вынужденным, а неизбежность расставания была очевидна и одной, и другой стороне».
Микола Михальченко (президент Української Академії політичних наук):
«Швидше за все, прийме, тому що залишати людину, яка виконала волю партії, було б необережно. Партія може натиснути знову, і Президенту доведеться прийняти відставку вдруге. У цій ситуації краще піти назустріч пані Семенюк і прийняти її відставку».
Віктор Небоженко (керівник соціологічної служби «Український барометр»):
«Я думаю, что нет, потому что его очень устраивает амбивалентная, противоречивая позиция социалистов: с одной стороны, они за национализацию, с другой – активно включаются в коммерческую сторону приватизационного процесса, и это, конечно, делает их очень зависимыми от власти и ставит под сомнение их проценты на выборах».
Олесь Доній (голова Центру досліджень політичних цінностей):
«Навряд чи Президент може наважитися прийняти відставку Валентини Семенюк. У Ющенко щойно-щойно почала налагоджуватися внутрішньополітична ситуація, і підштовхувати соціалістів до опозиції було би вкрай необачно з його боку. Тому Ющенко мусить залишити Семенюк на посаді, і всі сили будуть задоволені: з одного боку, соціалісти продемонстрували свою принципову позицію щодо неприпустимості приватизації об'єктів стратегічного значення, з іншого боку, Ющенко таки заповнив (навіть з лишком) дірявий бюджет».
Володимир Полохало (керівник проекту «Політична думка»):
«Якщо це рішення Валентини Семенюк є рішенням справді політичної ради чи керівництва СПУ й воно диктується позицією соцпартії, то Ющенко не може не прийняти цю відставку, відповідно до чинного законодавства.
Якщо це є спроба тиску чи блефу, чи піару, щоб зберегти обличчя партії, яка голосувала за постанову, спрямовану проти приватизації, тоді це все вирішується в той самий спосіб, як і з Романом Зваричем чи Романом Безсмертним – такі прецеденти вже були. Якщо це піар-хід (мається на увазі демонстрація електорату своєї «послідовної позиції»), то це невдалий, непродуктивний хід, що свідчить про слабкий репутаційний менеджмент Соціалістичної партії. Більшість громадян підтримує приватизацію «Криворіжсталі», тим більше з таким ефектним та ефективним результатом, що цілком закономірно підсилює підозри журналістів, експертів, громадян у певних залаштункових стосунках Соцпартії з представниками, скажімо так, «українського олігархату». У будь-якому випадку це не додасть до формування позитивного образу як лідера, так і всієї Соцпартії. Загалом, з точки зору виборчої кампанії це програшний хід».
Вадим Карасьов (директор Інституту глобальних стратегій):
«Дилемма – отставить Семенюк либо оставить – во многом будет решаться исходя из резонов Президента, Соцпартии и настойчивости Семенюк в желании реализовать свое право на отставку. Если посмотреть на резоны Президента, то они могут быть следующими.
С одной стороны, Ющенко не заинтересован в отставке Семенюк, ибо и символически, и фактически это может быть проинтерпретировано как начало распада постреволюционной коалиции Президента и Социалистической партии Украины. В поисках новых факторов коалиционного строительства и усиления коалиционной емкости это был бы плохой сигнал как в сторону внутренней политики, так и в сторону заинтересованных зарубежных партнеров. Однако если учитывать, что политика Президента и правительства в области государственного имущества становится все более интенсивно приватизационной, то фактор социалистки Семенюк и позиции Соцпартии во главе Фонда госимущества может стать серьезным барьером для проведения последующих приватизационных конкурсов вокруг серьезных финансовых и промышленных активов.
С другой стороны, интересны резоны социалистов относительно дилеммы «отставить – оставить». Социалисты уже показали свою принципиальную позицию вокруг повторной приватизации «Кривостали», и на этом можно успокоиться, оставив Валентину Семенюк на одной из ключевых должностей в иерархии экономической власти Украины. Но если приватизационная активность правительства разыграется не на шутку и если последуют приватизационные сделки, сопровождающиеся скандалами, тогда социалистам выгодней будет все-таки оставить этот пост, несмотря на его влиятельность, и приобрести большую идеологическую чистоту в приватизационных процессах. От того, какие резоны возьмут верх, и зависит выбор между «оставить» и «отставить».
POLITIKUMINFO

Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/105652.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM