Підписано українсько-румунські домовленості в галузі освіти
15 ноя, 12:19
Підтвердженням широкого міжнародного співробітництва українських освітян та науковців є факт одночасної зустрічі в Міністерстві світи і науки України Міністра Станіслава Ніколаєнка та Комісара Європейського Союзу з питань освіти, навчання, культури та багатомовності Яна Фігеля і обговорення ними питання співпраці між Україною та Європейським Союзом у сфері вищої освіти та перебування першого заступника міністра освіти і науки України Бориса Жебровського у складі української офіційної делегації у Румунії. У Бухаресті він підписав з української сторони Протокол про співробітництво в галузі освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством виховання та досліджень Румунії на 2005-2006 і 2006-2007 навчальні роки.
Чи не вперше представник Міністерства освіти і науки входив до складу такої високоповажної делегації України. Під час зустрічей української делегації з Президентом Румунії Траяном Бесеску, Прем'єр-міністром Келіном Попеску-Терічану та представниками румунських засобів масової інформації Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк поінформував про підписання спільних українсько-румунських документів, зокрема в галузі освіти.Це важливе досягнення в покращенні співпраці українських та румунських освітян, вважає Борис Жебровський.
За нещодавно підписаним Протоколом сторони домовилися про надання на основі взаємності стипендій для здобуття повної загальної середньої та вищої освіти, навчання в магістратурі, аспірантурі, докторантурі, стажування вихователів, вчителів, викладачів, участі у літніх курсах української та румунської мов, літератур і народознавства тощо.
Передбачається здійснювати обмін навчально-методичною, науково-технічною та художньою літературою, сприяти створенню ліцейних класів з викладанням української та румунської мов відповідно в Румунії та в Україні. Налагоджуватимуться зв'язки між навчальними закладами, управліннями освіти і науки обласних державних адміністрацій України та повітовими інспекторами освіти Румунії, проводитимуться спільні наукові дослідження, що становлять взаємний інтерес.
Сторони оговорили умови відбору та кількість кандидатів на різні форми навчання, з урахуванням потреб кожної сторони.Щорічно здійснюватимуться обміни викладачами-лекторами відповідно до потреб університетів міст Бухареста, Клуж-Напока, Сучава, Галаца та Києва, Чернівців, Ужгорода, Ізмаїла, а також учнями та студентами на період канікул і для участі у міжнародних олімпіадах та змаганнях, які організовуватимуться в кожній з двох країн.
Україна та Румунія зобов'язалися надавати повну інформацію щодо кількості місць у навчальних закладах із зазначенням спеціальностей і форм навчання для кандидатів на навчання за кордоном та списки зарахованих і відрахованих громадян обох держав.Вперше з метою проведення моніторингу реалізації положень цього Протоколу, наголосив перший заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський, сторони створять змішану комісію, яка буде проводити робочі зустрічі двічі на рік почергово в Києві та Бухаресті.
Також працюватиме змішана комісія експертів для порівняльного аналізу і вироблення рекомендацій розробникам підручників з мови, літератури, історії, географії, культури, народознавства українською та румунською мовами для навчальних закладів Румунії та України.
"Урядовий портал"
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/104444.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM